2017 Brezilya Fönü

Brezilya fönü, Yaklaşık olarak 5 veya 6  sene önce bulunup ve geliştirilen, saçları düşündüğünüz gibi yıpratmıyor ve aksi takdirde bakımını sağlayan  kalıcı bir föndür. Brezilya’nın iklimi nedeni ile  geliştirilmiş olan bu fön kısa zaman içerisinde dünyaya yayılmaya başlamıştır…

Son 1,5 yılda  Türkiye’de yapılmaya başlanan ve  giderek  yaygınlaşmakta olan brezilya fönü’nü özellik le de çalışan bayanların hayatında  önemli bir yer  edinmektedir. Saç molekülleri keratinden oluşmaktadır. Saçlardaki keratin eksikliği saçların mat veya kabarık durmasına hatta elektriklenmesine neden olabilir.

Bu nedenle brezilya fönünde  saçlara en son teknoloji ile keratin yüklenmesi yapılır. Böylece sıradan yaptırmış olduğunuz fönlere karşı saçlarınızın daha bakımlı, doğal durmasını sağlayabilirsiniz.

Brezilya fönü sayesinde  yıllardır uğraşılan  ve bir türlü çaresi bulunamayan kırıklardan  kurtulabiliyorsunuz. Çok sıklıkla yaptırmış olduğunuz saç bakımını da  tek seferde yaptırmış olursunuz.. Diğer düzleştirmeler ve fönlere karşı zamandan da tasarruf ederek  düz ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Brezilya fönü bakımlı saçlara oranla ortalama 4 ay dururken  yıpranmış ve kuru saçlarda bu süre  6  aya kadar çıkabiliyor. Bunun nedeni ise  Saç tellerindeki kırıkların çatallanmaların fazla olup moleküllerin  daha derine inip  bakımını sağlaması’dır.

 

Etiketler : , , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir