2017 Çeyizlik Havlu Modelleri

Kökeni taaa eski Türk geleneklerimize ve göreneklerimize dayanan hatta günümüzde halen daha idame eden çeyizlik havlu vazgeçilmezlerin başında gelmektedir. Çeyizlerde havlu çeşitleri, vitrin takımı çeşitleri, lif çeşitleri, yatak örtüleri vs. Bir çok kullanıma hazır eşyalar bulunmaktadır.

Eskiden olduğu şeklinde günümüzde de tığ, şiş veya iğne oyası ile yapılabilir. Danteller şuan hani eski dönemlerindeki popilerliğini korumuyor olsada yine de kullanıyor. Ahşap dolapların içine, şömineniz var ise şömineye ve bir den fazla yere konulabilir.
Çeyizlik havlu denince akıla tabiki bunun modelleri gelmekte. Genel modelleri baklava desenleri, çiçek desenli ve birde havlu üzerinde sevimlilik katan meyve desenli havlulardır. Havlu üzerindeki motiflerin “Gelinlerin damadı beğendiğini gösteren motifler ayrı, gelin ve damat kavgasını özetleyen motifler ayrıdır” şeklinde hikayesi olduğuna inanılır.
Havluların genellikle pamuktan yapılmış olmasına ve üzerindeki işlemenin motifine bakılır. Renk ve desen uyumu tıpkı bir dekorasyon yapılıyor şeklinde uyumlu olmalıdır. şu demek oluyor ki havlu kenarlıklarına, kalitesine herşeyine bakılır.

Aşağıda sizlere paylaşmış olduğumız havlu örneklerine bakabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz öneriniz var ise lütfen aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin

Etiketler : , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir