Aksesuar Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir kadının hazırlanışında kullanılan en önemli eşyalardan biri olan aksesuar için dikkat etmeniz gereken bir kaç husus bulunmaktadır.  Eğerki o altın kurallara dikkat etmezseniz aksesuarlar sizleri hoş göstermek yerine tam tersi karmaşık gösterebilir.  Bu yüzden hangi parçada hangi aksesuar kullanılır bilmemiz gerek bizim bu konuyla ilgili sizlere bir kaç önerimiz bulunmakta.

3 veya 4′ den fazla aksesuarı bir arada kullanmayın.

Olabildiğince büyük aksesuarlar tek bir elbisede birleştirmeye çalışın, Ancak bunlar 4 adetten fazla olmamalıdır ayrıca renk ve stil olarak da elbise ile uyumlu olmalıdır.

Küçük aksesuarlarda birbirine uyan takılar kullanabilirsiniz.

Bazı bayanlarımız takım aksesuarlarını begenmeseler de takıların boyutları küçükse, eşleşen takılar ile kullanılırsa zarif bir görünüm elde edilebilir.

Çanta ve ayakkabılar aynı renk olmak zorunda değildir.

Ayakkabılarınız ile eş olsun diye renk veya stil olarak bire bir aynı çanta kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer kullanacağınız ayakkabı çok parlak ise tam tersine zıt rengi bir çanta kullanmanız sizlere ve çevrenizdeki insanların gözlerine daha uyumlu gelecektir.

Gece elbiselerinde saat kullanmayın

Kol saatleri genelde kentsel, sportif veya iş stilleri içindir. Bir gece elbisesi ile kol saatini birleştirmek çok uyumlu olmaz.

Büyük halkalı yüzükler herkese yakışmıyor.

İnce olarak kullandığınız yüzükler parmaklarınızın daha uzun görünmesine yardımcı olmaktadır. Kalın olarak kullandığınız yüzükler kısa parmaklarda iyi durmuyor, yüzük seçiminize çok dikkat etmelisiniz.

 

Etiketler : , , , , , , , , ,

This article has 6 comments

  1. Hilal Pak Reply

    Birden çok detylı anlatım mevcut dışarıda rahatlıkla kullanacağım.

  2. Murat Reply

    Gerçekten hem yaza hemde kışa uygun giyeceğiniz kıyafete uydurmak için aradığınız aksesuarlara resmen ışık olmuş. Yazı için teşekkürler.

  3. Elif Reply

    Aksesuar konusunda herkes benim gibi seçicimi acaba. Bazen kıyafetlerimi kolay seçiyor aksesuar konusunda çok zorlanıyorum. Bu yazı biraz şekillendirmem konusunda yardımcı oldu sağolun.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir