Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Özellikle bazı bayanlar ciltlerine, en çok da yüz cildine çok değer vermektedir. Güzel bir cilt için cildimizi yaglardan ve kirlerden arındırmalıyız bunun içinse yapmış olduğumuz makyajı iyi temizlememiz gerekmektedir, makyaj temizleme suları veya tonikler kullanmanızı öneririz. Ama cilt temizliğine başlamadan önce cilt tipine uygun temizleyiciler kullanmalıyız.

4 cilt tipi vardır, Bunlar;

1 – Yağlı Cilt Tipi

2 – Karma Cilt Tipi

3 – Kuru Cilt Tipi

4 – Hassas Cilt Tipi’dir.

Eğer cildiniz parlak ve yağlı, gözenekleri büyük ise cilt tipiniz yağlıdır.  T bölgeniz yağlı yada bir kısmı kuru ise cilt tipiniz karma dır. Cildinizde pul pul dökülmeler meydana geliryorsa ve cildiniz kuru ise cilt tipiniz kuru dur.  Kullanmış olduğunuz temizleme ürünleri yanma veya tahriş yapıyorsa cilt tipiniz hassas dır.

Cilt tipine göre bakım yapmak önemlidir ve cilt bakımını düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Güzel bir bakım yaparak yaşınızı küçük gösterebilir,  ve parlak güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımı yaparken  cildinize doğal ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Cildinizi ılık yıkamalısınız, cilt temizliği için sıcak su veya sabun kullanmamalısınız özellikle de kuru bir cilt e sahip iseniz sabundan uzak durmalısınız çünkü sabun cildinizi daha çok kurutmaktadır.  Cildin temizliği kadar nemi de önemlidir cilt temizliğinin ardından nemlendirici de kullanmanızı tavsiye ederiz. Yağlı cilde sahip olanlar nemlendirici kullanmak zorunda değillerdir ama yağlı cildin de nemlendiriciye ihtiyacı vardır.

Etiketler : , , , , , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir