Cilt Lekelerini Makyajla Kapatma

Göz altında oluşan morluklar,  sivilceler, kızarıklar, yada sonrasında kalan kahverengi lekeler, güneş lekeleri. Cildimizde bir çok nedenden ötürü yer alan renk eşitsizliğini giderebilmek için birden fazla yol bulunmaktadır. Ama bunlarda önce cildinizdeki renk eşitsizliğinin nedeni ne olabilir bunun cevabını bulmanız gerekmektedir yoksa uyguladığınız işlemler hiç bir şekilde olumlu olmayacaktır.

Cilt lekelerinizden kurtulmak için, Kozmetik ürünlerini kullanabilir ve estetik uygulamalarından destek alabilir yada doğal yöntemler ile maskeler oluşturabilirsiniz. Tüm bu süreç boyunca yada dönemlik oluşan geçici lekeleri kapatmak için makyajdan yardım almak gerektigi bi gerçek. Bu lekeleri söylediğimiz teknikler yardımı ile kapatmak kolay amacımız bu oluşan lekelerin görünümünü nötralize etmek. Peki makyaj ile bu eşitliği nasıl sağlayabiliriz diyorsanız işde sizler için oluşturduğumuz makyaj ile leke kapama teknikleri.

Öncelikle belirtmek istiyoruz ki herkesin cilt rengi farklıdır. Bu yüzden herkesi çözümü kendine özel olmalıdır. Genel makyaj kurallarını kullanarak kendinize uygun olanı bir araya getirerek mükemmeli elde edebilirsiniz. Bu zamana kadar cilt lekelerimizden kurtulmak için sadece bir kapatıcı olan fondöten kullanıyorduk. Ama her lekeyi kapatıp kapatamayacağı tartışılır bir konu. Kaptması için sürmüş olduğumuz bir kaç kat makyaj malzemeleri yüzünden yüzümüzde adeta bir maske varmış gibi dolaşmak zorunda kalabiliriz.

Biliyoruz ki 3 adet ana rengimiz bulunmaktadır. mavi, sarı ve kırmızı. Bu ana renklerin karşıt renkleri yan yana olduğunda birbirlerini ön plana çıkartırken, üst üste sürdüğümüz zaman birbirlerini gizleyici etki yapmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse, sivilce yüzünden oluşan kızarıkları ele alalım, kırmızının karşıt rengi yeşil olduğu için böylelikle kızarıklıkların üstüne yeşil renkteki düzelticiden uygulamamız gerekiyor.

Etiketler : , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir