Doğal Tariflerle Saç Bakımı

Saçalrımız bizim için çok değerlidir onlara iyi bakmamız gerekiyor ki uzun yıllar bizimle kalabilsinler. 5 tip saç tipi vardır bunlar;
1-) Normal Saç Tipi
2-) Kuru Saç Tipi
3-) İnce Saç Tipi
4-) Kepekli Saç Tipi
5-) Yağlı Saç Tipi


1-) Normal Saç Tipi
Normal saç tipin de en çok görülen problem saç uclarının kırılmasıdır bunu önlemek için krem kullanabilir ya da bakım yağları ile bakım yapabilirsiniz veya kuaföre gidip kırıklarınızı aldırabilirsiniz.
2-) Kuru Saç Tipi
Saçlarınızın kuru olmasının sebebi saç diplerin de yağ bezeleri vardır bu bezelerin yeteri kadar yağ üretememesi sonucun da bu problemle karşırsınız. Peki bunun için nasıl bakım yapmalısınız ?
Öncelikle kullandığınız şampuan kuru saç tipine uygun olmalı ve saç tipinize uygun maske kullabilirsiniz veya saç bakım yağı kullanabilirisiniz.bu saç sahip insanların boyadan, permadan, saç şekillendiricilerden uzak durmasını tavsiye ederim. Evde kullanabileceğiniz saç bakım seumları vardır bunları kullanabilirsiniz bu serumları kuaförünüzden vaya kuaför marketlerden satın alabilirsiniz.
3-) İnce Saç Tipi
İnce telli saçlar kırılmaya ve yıpranmaya çok yatkındır bu saç tiplerine sahip insanların saç şekillendiricilerden uzak durmasını tavsiye ederim. Çünkü yüksek ısı saçlarınızı daha da inceltir ve saçlarınız cansız bir görünüme sahip olur. Malesef saç tellerimizi kalınlaştıramayız ama daha canlı bir görünüme olması için saçlarınıza yağ ile bakım yapabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bazı bakım maskeleri de vardır onları yaparak saçalrınıza bakım yapabilirisiniz.
4-) Kepekli Saç Tipi
Kimi saçlar da kepek oluşur bunun bazı nedenleri vardır. Bunlardan birisi saçlarınızı sıcak su ile yıkamanızdır ve başka bir neden ise saç diplerinin aşırı keratin üretmesindendir. Bunu önlemek için saçlarınızı ılık su ile yıkayabilir ve kepek şampuanları kullanabilirsiniz. Veya bitkisel ve tamamen doğal saç maskeleri ile de kepeklerden kurtulabilirsiniz.
5-) Yağlı Saç Tipi
Saç kökleri zayıflamış ve artık saçalrı kaldıramayacak duruma gelmiş kafa derisine yapışık şekilde duran saç tipidir. Bu sç tipine sahip insanların saçalarını sıcak su ile yıkamamalı ılık su ile yıkamalı ve yağlı saç tipine uygun şampuanlar kullanmalı. Saçalrını fön makinası ile kurutmamalı saçlarınızın kendi halinde kurumasını beklemelisiniz. Saçlarınızı sirke veya limon suyuyla da durulayarak yağ dengesini dengeleyebilirsiniz. Ve saçlarınızla fazla oynamamanızı tavsiye ederim.

Etiketler : , , , , , , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir