Kıvırcık Saç Modelleri 2017

Tam olarak nedeni anlaşılamamıştır. Tüm düz saçlılar kıvırcık olmayı, tüm kıvırcık saçlılar ise düz saçlı olmayı tercih eder. Herkes kendi saç tipinden şikayetçidir. İnsanın özünden gelen bir şey olsa gerek ki hep kendisinde olmayan saç tipine özenir.
Düz saçlı insanların bu özentisini anlamak mümkün çünkü düz saçı kıvırcık saça göre düzenlemek oldukça zor, zaman alıcı ve uğraştırıcı bir iştir ki zaten kıvırcık saçın albenisi de cazibeside kolay kolay bulunan bir şey değildir.

Eskilerde yani 60’lı, 70’li yıllarda bambaşka saç modelleri ile olsada 2017 saç modellerinde biraz daha sakin modeller tercih ediliyor. Çok fazla değişik kısaca uçuk saç modellerini görmezden gelirsek de eğer 2017 kıvırcık saç modelleri kadınsı olduğu kadar naif de…
Gelelim kıvırcık saçlarımıza nasıl bakıcağımıza;
Kıvırcık Saçın Bakımı
Güzel dikkat çekici bir kıvırcık saç modeli ile görünmenin elbette ilk şartı saçların bakımından geçiyor. Sanırım en büyük sorun kıvırcık saçın gereğinden fazla kabarması Çünkü kıvırcık saçda gerek seyrek gerek ince olsun müthiş derecede kabarıp elektriklenebiliyor. Şayet 60’lı 70’li yılların taaa gök yüzüne kadar çıkan kabarmış kıvırcık saçlardan istemiyorsanız bu işin üstesinden gelmeniz şart. Düzenli bir bakımla da bunun üstesinden gelinebilir diye düşünüyorum. Çözümünde de tabiki doktorluk işimiz yok saçınıza uygun ürünler kullanmaya özen göstermeli ve mümkünse eğer saçınızın temel sorun / sorunlarını tespit ederek ona yönelik çözüm yöntemleri aramalısınız.

Etiketler : , , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir