Ten Rengine Göre Makyaj

Ten rengine makyaj seçimi oldukça önemli bir konudur. Genellikle her 5 hanımdan 1 i makyaj seçimini yanlış yapmaktadır. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz bir konudur. Fakat bizim amacımız iyi veya kötü makyaj konusuna değinmek değil, hanımlarımızın ten rengine göre makyaj seçeneklerini belirlemesi.

majyaj_seti

Karşımızda resimde de görüldüğü gibi bir set var belki bir takım eksikleri olabilir ama genel olarak baktığımız zaman eksiği olmayan bir takım.

Bu setten yola çıkarak konuşalım şimdi oturdunuz aynanın karşısına ve başladınız muhteşem dönüşüme rimel, aylaynır, pudra, sürme, ruj vs.

makyaj

Peki makyaj yaparken kullandığınız renkleri tonları neye göre belirlemelisiniz.

  1. Ten renginiz
  2. Saç renginiz
  3. Göz renginiz

Ten rengi her bayanın bir değildir. Buna bağlı olarak da her tenin kendine uyumlu bir rengi vardır. Mesela beyaz tenli bir bayanın kullanacağı renkler ile esmer tenli bir bayanın renkleri bir olamaz.

beyaz-ten-rengi

Beyaz tenli bayanlarda; beyaz renk normal olarak renklere baktığımızda hangi renk üzerine gelirse gelsin beyazın üzerine beyazın dışında gelen tüm renkler ben buradayım diyebilir.

Buna bağlı olarak da beyaz tenli hanımlarında renk seçeneğinde daha çok koyu tonda renkler bu ten rengine sahip hanımların makyajlarında güzelliklerine güzellik katacaktır.

esmer-nasil-makyaj-yapmali1

Esmer tenli hanımlara değinecek olursak da şöyle bir şey söyleyebiliriz. Esmer olan hanımlar biraz daha makyaj oranı az olan hanımlardır. Çünkü ten renklerinde ki esmerlik doğallıklarından gelen bir renktir. Tabi esmerim ben makyaj yapmaya ihtiyacım yok demek yanlış olabilir. Bu renk tonuna sahip hanımlarımızında kullanacakları renkler beyaz tenli hanımlarımızın kullandıkları renklerin tam zıttı bir şekilde olmalıdır. Neden mi?

Çünkü esmer ten renginin üzerine koyu renkler kullandığınız zaman esmerliğinizin üzerine iyice bir koyuluk gelecek ve yüzünüzde görünürlüğü hiç olacak

esmer-ten

Koyu renkten ziyade açık tonlar kullandığınız zaman yüzünüzde ben buradayım diyebilecek. Konuyu şöyle özetleyebiliriz;

Beyazın üzerinde kahverengi nasıl görünüyorsa, kahverengi üzerinde de beyaz o kadar görülür. Sizde ten renginize göre renk seçimlerinize dikkat ederseniz çok daha iyi bir makyaj yapmış olacaksınız.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir